-
Wat is menselijk?
Lees meer over "Wat is menselijk?"Als gevraagd wordt wat het Leger de Heils doet, kan zo een aantal zaken opgenoemd worden. Maar wat doet het Leger specifiek voor Veenendaal en haar inwoners? Dat was minder bekend. Bekend is voor velen wel kringloop van het Leger des Heils, maar verder is het minder zichtbaar. Daarom zijn een drietal (schaduw)raadsleden en een gast van de fractie van de ChristenUnie op bezoek gegaan bij het Leger des Heils locatie Veenendaal.
-
In gesprek met onze achterban over het sociaal domein
Lees meer over "In gesprek met onze achterban over het sociaal domein"Er zijn veel mensen in onze eigen achterban die werken in het sociaal domein. Zij kunnen vertellen uit eigen ervaring wat er goed gaat maar ook waar het nog beter moet. Aangezien in 2023 het beleid voor de komende jaren wordt vastgesteld, vond de fractie het een goed idee om met hen te spreken.
-
Werkbezoek van Mirjam Bikker aan Veenendaal
Lees meer over "Werkbezoek van Mirjam Bikker aan Veenendaal"Mirjam Bikker, Tweede Kamerlid voor de ChristenUnie, was op werkbezoek in Veenendaal. Samen met Sanny Brunekreeft, fractievoorzitter ChristenUnie Veenendaal, bracht ze twee bezoeken. Allereerst werd het Ichthus College bezocht. In gesprek met directeur Jaap van Dam en met 2 medewerkers van het zorgteam werd doorgesproken over de mentale gezondheid van jongeren. Deze is kwetsbaar, zeker na de coronaperiode. Op het Ichthus werd daar een inkijkje in gegeven. Mirjam Bikker: “we moeten oog hebben voor de gevolgen van een jaar lang minder contacten en veel zoom-les. En dat gaat over veel meer dan de lesstof, dat gaat over vorming, over zelfvertrouwen, over samenwerken. Goede begeleiding voor leerlingen op al deze punten is daarom zó belangrijk. Mooi om te zien het het Ichthus College hier werk van maakt." Jaap van Dam bracht daarnaast zijn zorg over de tijdelijke NPO-gelden over de bühne: "er is structureel geld nodig om de leerlingen goed te kunnen begeleiden"
-
ChristenUnie Veenendaal vraagt extra aandacht voor de mentale gezondheid van jongeren
Lees meer over "ChristenUnie Veenendaal vraagt extra aandacht voor de mentale gezondheid van jongeren"De ChristenUnie vindt het hoog tijd om de mentale gezondheid van jongeren in Veenendaal op de agenda te zetten. Van alle leeftijdsgroepen zijn het vooral zij die in de knel zitten, angst ervaren en somber of depressief zijn. Daarom presenteerde de ChristenUnie 4 maart een lokaal actieplan Hoopvol Perspectief voor Jongeren.
-
Een goede zorg voor onze jeugd
Lees meer over "Een goede zorg voor onze jeugd"In de gemeenteraad gaan we donderdag 27 januari 2022 besluiten over de regiovisie op jeugdhulp van de regio Foodvalley. De ChristenUnie is blij dat er met meerdere gemeentes visie is op goede keuzes in de zorg voor onze jeugd. We lezen dat we af moeten van de vele contacten met meerdere instanties waar gezinnen vaak voor gesteld worden. Hier zien we terug wat we als ChristenUnie veel jaren betogen: één gezin, één plan.