Kermis in het centrum?
Tijdens de raadsvergadering van 23 september jl. is het initiatiefvoorstel van GroenLinks besproken over de kermis: "Kermis in Veenendaal, opnieuw de kop van Jut?
Tijdens de raadsvergadering van 23 september jl. is het initiatiefvoorstel van GroenLinks besproken over de kermis: "Kermis in Veenendaal, opnieuw de kop van Jut?
Het is een lang gekoesterde wens van GroenLinks om de kermis terug te krijgen in het centrum van Veenendaal, zoals dat heel vroeger ook het geval was. Men vindt dat er in Veenendaal weinig te beleven valt en dat we datgene wat we hebben niet naar de rand van de stad moeten verbannen. Dit gebeurde de afgelopen jaren met het houden van de kermis op de Groene Velden. Bezoekersaantallen liepen terug en kermisexploitanten hebben weinig interesse meer in een kermis op die locatie. Dit betekent ook dat de kermis minder geld oplevert. En uit de opbrengsten van de kermis wordt de jaarlijkse koninginnedag gefinancierd. Wij vinden wel dat deze financieringstructuur eens opnieuw tegen het licht gehouden moet worden.
Als ChristenUnie hebben we bij monde van Jolanda de Heer gesteld dan we op zich niet tegen de kermis zijn. We hebben wel enkele kritische kanttekeningen geplaatst bij de ontstaansgeschiedenis van de kermis en ook bij activiteiten als gokken zoals die op de kermis plaatvinden. Maar tegen draaimolens, botsauto's en suikerspinnen hebben wij geen bezwaren. Wel moet de kermis op zondag gesloten zijn, maar dat is ook het geval. Het lag niet in de bedoeling van GroenLinks om hieraan te tornen. We hebben met elkaar ook in het raadsprogramma vastgelegd dat dergelijke evenementen niet op zondag mogen plaatsvinden.
Het voorstel van Groenlinks hield in dat de kermis voortaan gehouden zou moeten worden op de parkeerplaats achter het gemeentehuis (Coornhertpad). Als ChristenUnie vonden wij dit geen goed idee. Op deze locatie staan de flats pal aan het parkeerterrein. De bewoners van deze wijk gaan dus ongetwijfeld hinder ondervinden van de kermis. Dit is op een locatie buiten de stad veel minder het geval. Verder zal het aantal parkeerplaatsen tijdens de kermis met een paar honderd dalen, terwijl er juist extra auto's verwacht worden. Dit is vooral een probleem omdat de komende periode het hele centrum een bouwput zal zijn. Dit in verband met het project Brouwerspoort. Beide argumenten (overlast voor de buurt en tekort aan parkeerplaatsen) konden de meerderheid van de raad niet overtuigen. Men wil gewoon de kermis in het centrum. Argumenten die bij andere agendapunten soms zwaar wegen, worden ineens aan de kant gezet. Als ChristenUnie hebben we tegen de locatie van het Coornhertpad gestemd. De SGP deed dit ook. Zij zijn uberhaupt tegen de kermis op principiele gronden. Alle andere partijen stemden voor.