Ik laat jullie niet als wezen achter, Ik kom bij jullie terug.

Veenendaal
Ik laat jullie niet als wezen achter, Ik kom bij jullie terug.

Beste ##firstname##,

De selectiecommissie is momenteel druk bezig gesprekken te voeren met kandidaten die gesolliciteerd hebben voor de functie van raadslid na de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026. 

U heeft eerder ook informatie gekregen over de procedure. Die is nog iets beter gespecificeerd:

  1. De selectiecommissie spreekt met de kandidaten.
  2. Na de gesprekken adviseert de selectiecommissie het bestuur over een beoogd lijsttrekker; vervolgens wijst het bestuur de beoogd lijsttrekker aan.
  3. De selectiecommissie stelt een advies op voor de volgende plaatsen op de lijst (2 t/m 15) en laat zich daarbij adviseren door de beoogd lijsttrekker.
  4. Het bestuur kan gemotiveerd afwijken van het advies, en stuurt het advies (al dan niet gewijzigd) door naar de ledenvergadering.
  5. De ledenvergadering stelt de lijst vast (inclusief de lijsttrekker)

Als u geen raadslid wilt worden, maar wel op een lagere plek op de kandidatenlijst gezet wilt worden, meld u zich dan bij het bestuur. We maken graag een veelkleurige kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. 

Heeft u geen ambities voor het raadslidmaatschap, maar wilt u zich wel bestuurlijk inzetten voor de ChristenUnie in Veenendaal? We zoeken nog steeds één bestuurslid. Bij voorkeur vervult dat bestuurslid de rol van secretaris. Voor meer informatie rond de diverse bestuursfuncties, kunt u altijd een e-mail sturen naar bestuur@veenendaal.christenunie.nl

Misschien is een bestuursfunctie een te grote aanslag op de agenda, maar ziet u een project wel zitten. Rond de campagne zal er veel hulp nodig zijn. Meld u! De rol van van campagneleider is ook nog vacant. Is het wat voor u? 

Wilt u voor het werk van onze fractie, maar zeker ook voor de vervulling van de bestuursvacatures bidden?

ChristenUnie Veenendaal activiteiten

Wilt u of jij ook dagelijks op de hoogte blijven over welke onderwerpen er gesproken word en welke activiteiten er plaats vinden? Volg ons dan op onze socials Facebook, Twitter en Instagram. 

Heeft u een specifieke vraag of zou u ook graag eens mee willen denken over een bepaald onderwerp? Benader gerust eens een van onze fractieleden hier  Zij gaan graag met u in gesprek.

Kijk ook op de website bij "Gast van de fractie". Wellicht is het iets voor u om een raadscyclus mee te lopen met de fractie om op die manier het politieke werk van dichtbij te ervaren. 

De volgende nieuwsbrief

De volgende nieuwsbrief zal eind juni verschijnen.

Ik laat jullie niet als wezen achter, Ik kom bij jullie terug.

Hemelvaart glas in lood

We hebben net Hemelvaart achter de rug. Voor velen is dat niet meer dan een mooie gelegenheid voor een lang weekend weg. In de kerk en gemeente is Hemelvaart ten opzichte van Kerst en Pasen vaak toch wel een ondergeschoven kindje. Met Kerst zit de kerk voller dan bij Hemelvaart. Dat is jammer, want Hemelvaart geeft ons als het goed is dat verlangen naar een Toekomst van Hoop.

In het politieke landschap zien we op wereldniveau zeer schrijnende zaken passeren. Het drama in Gaza staat daarbij wel het meest op het netvlies. Al die ellende die oorlog veroorzaakt voor mensen die part noch deel hebben aan de politieke overwegingen, kan niemand onberoerd laten. Aan welke kant van de politieke standpunten je ook staat: laten we bidden! 

We mogen weten dat de Here Jezus ons is voorgegaan om voor ons een plaats te bereiden in het huis van de Vader. Wat kan je toch verlangen naar Vaders huis met zijn vele woningen! Jezus belooft bij zijn Hemelvaart dat hij ons niet als wezen zal achterlaten, maar dat Hij terugkomt om alles dat krom is recht te maken! 

Wat mooi zal die dag zijn als Jezus terugkomt! Dan doen politieke standpunten er niet meer toe en zullen alle kinderen van de Vader eeuwig thuis zijn. Hoe verweesd je je ook mag voelen in deze wereld met al zijn ellende, laat dit je dan troosten: Vader kan niet wachten om je in de armen te sluiten! Tot die tijd mogen we leven onder de zegen van Pinksteren!

Willem van Braak

Raadslid

 

Geef kinderen van gescheiden ouders écht een stem

Stel je voor: je bent kind, en plots verandert je wereld. Je ouders gaan uit elkaar. Wat blijft er dan over van het gevoel van veiligheid, van het thuis dat ooit vanzelfsprekend was? Elk jaar in mei wordt de Dag van het Gescheiden Kind gehouden. Een belangrijke dag die aandacht vraagt voor de gevoelens, behoeften en ervaringen van kinderen die opgroeien met gescheiden ouders.

Lees verder

Met Liefde voor Gods Schepping: Dierenwelzijn als Geloofsopdracht

Mens en dier leven samen in Veenendaal. Daarom is het college momenteel druk bezig met het thema dierenwelzijn. De commissie werd gevraagd welke onderwerpen zij belangrijk vinden binnen dit thema. Tijdens de commissievergadering heeft Rick hierover het woord gevoerd.

Lees verder

ChristenUnie Veenendaal vraagt aandacht voor doorplaatsingen jongeren

De ChristenUnie Veenendaal stelde recent schriftelijke vragen aan het college over het veelvuldig doorplaatsen van uit huis geplaatste jongeren. Het college erkent dat dit een ernstig probleem is, met negatieve gevolgen voor de ontwikkeling en het welzijn van kinderen.

Lees verder

19 mei: de dag van de huisarts

In Veenendaal hebben we een tekort aan huisartsen en ook een tekort aan locaties voor huisartsen. Ik maak me sterk hiervoor en in dat kader zijn we als ChristenUnie ook presentjes gaan rondbrengen bij huisartsen op de dag van de huisarts. 

Lees verder

Schriftelijke vragen over fietsinfrastructuur Veenendaal

Namens de fractie van de ChristenUnie heb ik het college een aantal vragen gesteld over de fietsinfrastructuur in Veenendaal. We hopen hier zo snel mogelijk antwoord op te krijgen.

Lees verder

Voldoende (kantoor) banen voor Veenendaal

De ChristenUnie vindt dat er voldoende banen moeten zijn voor Veenendalers in Veenendaal. ChristenUnie is net als de regio Foodvalley, voor elke woning één baan. Dat is een gezonde balans. Ondernemers zijn van grote waarde voor de samenleving. Versterking van het bedrijfsleven is versterking van de samenleving.

Lees verder