Waarom de moderne tijd botst met wie we écht zijn!

Veenendaal
Waarom de moderne tijd botst met wie we écht zijn@

Beste ##firstname##,

Afgelopen woensdag, 29 oktober, mochten we onze ALV weer houden. Er was een mooie opkomst en tijdens de vergadering hebben we Sanny Brunekreeft aan mogen wijzen als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Ook werd bekend dat Engbert Stroobosscher weer onze wethouderskandidaat is.

Een verdere toelichting op de lijst vanuit de selectiecommissie heeft u al mogen ontvangen bij de stukken van de ALV. Tijdens de ALV bleek dat diverse leden extra toelichting wilden bij de lijst. Dat is tijdens de vergadering gedaan en er is ook toegezegd dat de tekst die door de voorzitter van de selectiecommissie is uitgesproken tijdens de ALV toegevoegd zal worden aan het document. Hier vindt u de update: Toelichting op de kandidatenlijst

Penningmeester gezocht voor het bestuur!

In het bestuur hebben we nog een duidelijke vacature voor een penningmeester. Zou dat wat voor u kunnen zijn? Voor meer informatie rond de diverse bestuursfuncties, kunt u altijd een e-mail sturen naar bestuur@veenendaal.christenunie.nl

Misschien is een bestuursfunctie een te grote aanslag op de agenda, maar ziet u een project wel zitten. Rond de campagne zal er veel hulp nodig zijn. Meld u!

Wilt u voor het werk van onze fractie, maar zeker ook voor de vervulling van de bestuursvacatures bidden?

ChristenUnie Veenendaal activiteiten

Wilt u of jij ook dagelijks op de hoogte blijven over welke onderwerpen er gesproken word en welke activiteiten er plaats vinden? Volg ons dan op onze socials Facebook, Twitter en Instagram. 

Heeft u een specifieke vraag of zou u ook graag eens mee willen denken over een bepaald onderwerp? Benader gerust eens een van onze fractieleden hier  Zij gaan graag met u in gesprek.

Kijk ook op de website bij "Gast van de fractie". Wellicht is het iets voor u om een raadscyclus mee te lopen met de fractie om op die manier het politieke werk van dichtbij te ervaren. 

De volgende nieuwsbrief

De volgende nieuwsbrief zal eind november verschijnen.

Waarom de moderne tijd botst met wie we écht zijn!

Hemelvaart glas in lood

Het was de titel van De Ongelooflijke Podcast #265 waarin filosoof en hoogleraar Gabriël van den Brink in gesprek ging over onze moderne tijd. Gabriël ging daarbij vooral in op de vraag waarom die moderne tijd steeds minder goed lijkt te gaan met wie wij als mensen zijn. De podcast bleef bij mij hangen omdat het deze hoogleraar was waarvan ik zijn studies in 2015 gebruikte voor mijn eigen afstudeerscriptie over participatie in Rotterdamse probleemwijken. En leuk om hier na 10 jaar via deze column nog eens bij stil te staan en over na te denken.

Wat volgde was een goed gesprek over hoe de mens altijd in gemeenschappen heeft geleefd, maar hoe we onszelf door de moderne tijd dreigen kwijt te raken. Dit omdat we alles op het individu richten, met alle schade van dien. Is het individualisme dan zo’n probleem? Misschien wel als het te centraal staat. Want in zo’n beetje alles wat we doen zijn we afhankelijk van anderen. In onze families, op ons werk, in de buurt, in de kerk en op de vereniging. In al deze  lokale gemeenschappen staan we in directe verbinding met de mensen om ons heen. Het zijn juist die verbanden die – als het cement tussen bakstenen – mensen bij elkaar brengt.

En ik vind het dan ook prachtig dat de ChristenUnie dit thema centraal stelt in haar verkiezingsprogramma. Het eerste hoofdstuk opent er zelfs mee Bouwen aan gemeenschappen. En dat klinkt abstract, maar kunnen we ook in Veenendaal concreet maken. Als betrokken inwoners en lokale politici kunnen we de randvoorwaarden scheppen. Voor de ChristenUnie betekent het dat we letterlijk doorbouwen voor onze jongeren en ouderen, dat we blijven investeren in leefbare buurten, in het groen en de voorzieningen in de wijk, en dat we inwoners willen uitdagen om mee te doen in het verenigingsleven op de sport en in de kerk.

Bouwen aan gemeenschappen is bouwen aan een sterke en weerbare samenleving waarin we opstaan voor het goed. Ik zou zeggen luistert u de podcast ook zelf nog eens tijdens een mooie wandeling of als het huis weer eens opgeruimd moet worden.

Voor wie 75 seconden beschikbaar heeft: https://www.youtube.com/shorts/RBomDd3qZ1Y

Voor wie de volledige podcast: https://www.youtube.com/watch?v=AkB6ZGTu2Gs

Jonathan van den Heuvel,

Raadslid

 

Een mooie week voor de ChristenUnie!

Het was een mooie week voor de ChristenUnie, zowel landelijk als hier in Veenendaal! De campagne voor de landelijke verkiezingen had afgelopen weekend een mooie hoogtepunt in het ontmoeten van veel inwoners van Veenendaal en het op pad zijn met Mirjam Bikker zelf! Een enthousiaste sfeer, zelfs al regende het bijna voordurend.

Afgelopen woensdag hadden we de Algemene Ledenvergadering, waarbij we Sanny Brunekreeft als lijsttrekker mochten aanwijzen en er verder een mooie kandidatenlijst werd vastgesteld. Ook mochten we bekendmaken dat Engbert Stroobosscher de wethouderskandidaat is voor de ChristenUnie Veenendaal!

Lees verder

Relaties versterken met het oog op onze jongeren

Wie wil er nu niet voor onze jongeren zorgen? Want onze kinderen zijn onze toekomst. Echter jongeren kampen tegenwoordig met veel problemen. Problemen die voor het overgrote deel veroorzaakt lijken te worden door de context (lees: omgeving) waarin ze leven. De ChristenUnie Veenendaal is dan ook blij met het voorstel om de financiering van de jeugdzorg anders in te richten.  Het wordt tijd om duidelijke keuzes te maken. Om daar waar de oorzaak van de problemen van jongeren niet bij hen ligt moet de oplossing ook niet hen gezocht worden

Lees verder

Opdat wij niet vergeten!

Dit jaar hebben we gevierd dat we 80 jaar geleden bevrijd zijn. Terecht dat daar veel aandacht voor is geweest. Maar in de 5 jaar die daaraan voorafgingen, zijn er verschrikkelijke dingen gebeurd in Veenendaal. Zo werd vlakbij ons huis Marietje van Ravenswaay neergeschoten terwijl ze op weg was om een cadeautje voor haar verjaardag te kopen, zie je in de Julianakerk nog de gaten in de muren zitten van beschietingen en stond ik samen met Constant van de Heuvel - die me deze plekken liet zien - op de Buurtlaan West voor het huis waar Jelis Budding woonde. Omdat hij zich volgens de Duitsers verdacht gedroeg en de naam Budding droeg, werd hij neergeschoten en overleed deze vader van een jong gezin.  

Lees verder

Een goede onderwijsplek voor iedere leerling

In de gemeenteraad hebben we een groot plan vastgesteld voor de vervanging of renovatie van schoolgebouwen. In Veenendaal hebben we veel oude schoolgebouwen en dus is het zaak onze schoolgebouwen klaar te maken voor de toekomst. Namens de ChristenUnie mocht ik het woord voeren. Namens meerdere partijen heb ik een motie ingediend rond de zogenaamde thuiszitters. We roepen het college en alle belanghebbenden op om over de muren van onderwijs en jeugdzorg heen te kijken en te zorgen dat thuiszittende leerlingen ook een goede onderwijsplek kunnen krijgen. De wethouder heeft toegezegd de motie uit te voeren! Onderstaand mijn bijdrage in de raad. 

Lees verder