Doorn in het oog bijna opgelost
De meeste Veenendaalers zullen het grote witte gebouw aan de A12 kennen dat voorheen werd gehuurd door Friesland Campina. Dit gebouw valt alweer geruime tijd op vanwege de ontbrekende gevelbeplating. Wanneer wordt hier eens iets aangedaan, zo stel ik me voor, zal menig Veenendaaler zich de afgelopen tijd hebben afgevraagd. Namens de ChristenUnie heb ik in de commissievergadering van augustus 2011 gevraagd waarom dit gebouw in zo een erbarmelijke staat verkeert en wanneer dit wordt opgelost.
Het college gaf aan dat de platen als gevolg van een constructiefout om veiligheidsredenen grotendeels zijn verwijderd. Bovendien meldde het college dat een snelle oplossing niet kon worden verwacht omdat de eigenaar van het gebouw en de leverancier van de gevelbeplating uit moesten maken wie de herstelkosten voor zijn rekening zou nemen.
Omdat het gebouw voor het aangezicht van Veenendaal een doorn in het oog is heb ik namens de ChristenUnie het college verzocht desnoods handhavend op te gaan treden. In de laatst gehouden commissievergadering heeft het college aangegeven dat men is gestart met de voorbereidende werkzaamheden tot herstel van de gevels van het gebouw. En inderdaad aan de achterzijde van het gebouw staat een hoogwerker. Laten we hopen dat het gebouw voor Koninginnedag, wanneer heel Nederland naar Veenendaal kijkt, is opgeknapt.
Engbert Stroobosscher
